Prezenty dla niej – jedynej, ukochanej mamy…

Prezenty dla niej
Prezenty dla niej

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Matki. Data w kalendarzu znana od przedszkola jako święto szczególne, pełne uścisków, buziaków i rozmów. W każdym prezencie chcemy zachować odrobinę miłości, wywołać uśmiech na Jej już zmęczonej twarzy. Pragniemy, aby poczuła, że jest dla nas kimś szczególnym, wyjątkowym, aby uwierzyła, że mimo naszego dorosłego wieku, dalej mocno jej potrzebujemy.

Co zrobić aby nasze pomysły nie zamieniły tego dnia w kolejny, zwykły dzień w tygodniu? Jak sprawić aby prezenty dla niej kipiały duszą i wspomnieniami?

Pamiętajmy,  nie możemy się oszukiwać.

Prawdopodobnie jakiekolwiek starania poczynimy, nie wzbudzimy już takiego zachwytu jak nasza laurka zrobiona czteroletnimi rączkami. O wiele łatwiej było nam zrobić samodzielny prezent, jak byliśmy dziećmi. Zwykły napotkany kamyczek był ciepłą niespodzianką. Teraz, gdy mamy od co najmniej dwudziestu lat dostają od nas prezenty, troszkę się do tego przyzwyczaiły, a może i znudziły monotonnymi podarunkami.

Aczkolwiek, stańmy na głowie, aby w oczach naszych mam, zapaliła się iskierka zaskoczenia.

Chcąc wyjść na przeciw tradycjom, prezenty dla niej muszą być oryginalne, więc unikajmy:

 1. Kwiatów
 2. Czekoladek
 3. Obrusów
 4. Witamin

Prezenty dla niej, nie muszą być tylko produktami, ale całodniową przygodą. Decydując się na tą opcję musimy zaplanować sobie wolne na ten dzień parę miesięcy wcześniej, albo dogadać się z szefem, jeżeli ta decyzja jest spontaniczna. Potem wybieramy niespodziankę adekwatnie do indywidualnych potrzeb mamy jak i Twoich, abyś i Ty mile wspominał ten dzień.

Propozycje na całodniowe prezenty dla niej:

 1. Pobyt w SPA – Kobiety zasługują na taki relaks i przyjemność jaki oferują hotele z tego rodzaju usługami. Możliwe, że nasze mamy będą tam pierwszy raz, więc już punkt dla nas za pomysłowość i zaskoczenie. Poza tym, sam na sam wraz z nią, to dla niej kolejna niespodzianka.
 2. Zorganizować spotkanie z najlepszą przyjaciółką z dzieciństwa- Każdy z nas miał jakiegoś przyjaciela z piaskownicy, ze szkolnej ławki, o którym wspomina się z uśmiechem na twarzy. Nasze mamy, też miały kogoś takiego, możliwe, że była to przyjaciółka, której imię i nazwisko znamy dokładnie, a powtarzane przygody znamy na pamięć.  Bierzemy więc sprawy w swoje ręce, szukamy tą osobę na wszystkie sposoby jakie znamy i umawiamy spotkanie po latach. Sądzę, że taki dzień, będzie miał swój urok.
 3. Sesja zdjęciowa w plenerze- Umawiamy się z fotografem, bądź amatorem, który zaczyna robić sesję. Bierzemy mamę i gotowe! Można zabrać całą rodzinę, zależy to od indywidualnych potrzeb i chęci. Lepiej powiadomić mamę dzień wcześniej, aby mogła przygotować sobie ubrania, zaplanować odpowiedni makijaż. Pamiętajmy, mimo wieku, kobiety uwielbiają ładnie wyglądać!
 4. Zaskoczyć..w teatrze? – Jeżeli nasza mama lubi wydarzenia kulturalne, zabierzmy ją do teatru. Poprośmy aktorów, dyrektora teatru aby pozwolił nam wejść na scenę i złożyć publicznie mamie życzenia. Może okazać się, że w taki sposób uda nam się ją jeszcze wzruszyć.
 5. Wspólne oglądanie filmów z dzieciństwa- Znajdźmy stare zdjęcia, filmy i obejrzyjmy je wspólnie. Powspominajmy, to zawsze działa na kobiety.

Jeżeli jednak całodniowa wyprawa nie może być uwzględniona w naszym terminarzu, możemy zrobić sami niezwykłe prezenty dla niej.

A oto kilka pomysłów:

 1. Tablica ze wspólnymi zdjęciami od niemowlaka- Stwórzmy wielki portret złożony z wielu zdjęć,  w którym znajdować się będą Wasze zdjęcia od pierwszych dni, po te najbardziej teraźniejsze. Wspólnie spędzone chwile są na wagę złota dla każdej bliskiej osoby, nie zapominajmy więc, jaką mają wartość sentymentalną.
 2. Ozdobna kartka zrobiona ze starych laurek- Wyszukajmy wszystkie zrobione przez nas laurki, złączmy je w całość i wyjdzie nam oryginalna, jedyna w swoim rodzaju kartka z życzeniami.
 3. Pudełeczko z pamiątkami- Na naszych strychach, w szafkach znajdują się może bilety, serwetki, chusteczki, kolczyki, pierścionki, karteczki, wizytówki, szczególne ozdoby, które znaczą coś więcej, niosą ze sobą niezwykłe momenty. Złóżmy to w całość, umieszczając w jednym pudełku zrobionym przez siebie albo kupionym. Gwarantuję, że wszystkim mamom zakręci się łezka w oku, a przy okazji ile się zrodzi tematów do rozmowy…
 4. Odciśnięte Wasze dłonie na brystolu bądź ścianie- Namówmy mamę na pomalowanie sobie rąk i odciśnięcie ich w wybranym przez nią miejscu. Szybki rzut oka na ten widok przywoła jej myśl, że mimo wszystko, zawsze możecie na siebie liczyć i jesteście ze sobą zżyci.
 5. Biżuteria z wygrawerowaną złotą myślą Twojej mamy- Kobiety lubią błyskotki. Bransoletki, pierścionki, naszyjniki. Stwórzmy dla niej specjalną, jedyną w swoim rodzaju taką pamiątkę z wygrawerowaną złotą myślą, radą, która często przychodzi nam do głowy, dawała nam siłę w trudnych dniach. Myślę, że pokaże jej to, jak bardzo nam pomogła w różnych sytuacjach.

Dzień Matki nie jest zwykłym, przereklamowanym świętem. Powinniśmy podejść do niego z humorem, uśmiechem i miłością, a prezenty dla niej niech oddadzą choć cząstkę już naszych, dorosłych serc.