Filiżanki z nadrukiem – kolorystyka

Filiżanki z nadrukiem
Filiżanki z nadrukiem

W dzisiejszych czasach w szybkim tempie rośnie znaczenie gadżetów reklamowych w marketingu. Gadżety te to przedmioty o różnorodnym zastosowaniu, których wielką zaletą są nadruki umieszczone na ich powierzchni lub opakowaniu. Nadruki, dzięki swojej różnorodności, pozwalają na zawarcie dowolnej treści. Cecha ta, obok praktycznego zastosowania gadżetów, jest podstawowym warunkiem, dla którego klienci chętnie po takie gadżety sięgają, a firmy – produkują je. Biorąc pod uwagę powyższe, warto zadbać, będąc producentem, aby gadżety owe były jak najbardziej atrakcyjne dla odbiorców.

Dobrą egzemplifikacją potwierdzającą powyższą tezę może być kolorystyka gadżetów. Np. filiżanki z nadrukiem, jako coraz popularniejsze gadżety reklamowe, powinny być produkowane w kolorach spełniających szereg warunków. Tylko wówczas ich dystrybucja będzie skuteczna, tzn. będzie pomocna w przyciąganiu uwagi odpowiedniej liczby klientów.

Filiżanki z nadrukiem to gadżety przeznaczone z reguły dla klientów najbardziej wymagających pod względem estetycznym, dlatego też ich kolorystyka powinna spełniać ich oczekiwania. Będą to zatem barwy stosunkowo łagodne, unikać należy kolorów nadmiernie jaskrawych czy rażących. Oczywiście, jak zawsze, są od tej reguły wyjątki. Filiżanki, o których mowa, mogą także być przeznaczone dla dzieci lub na konkretną imprezę czy zabawę, mogą także wpisywać się w kolor konkretnego mieszkania czy domu. W takiej sytuacji jaskrawa kolorystyka nie jest nie na miejscu, przeciwnie, najważniejsze, aby trafiała w gust osób, które filiżanek będą używać.

W podstawowym wymiarze jednak Filiżanki z nadrukiem, poza kolorami stonowanymi, powinny być także jednolite. Wielobarwność niekoniecznie jest zaletą, szczególnie, że filiżanki, jako przedmioty eleganckie, mają także do spełnienia rolę zdobniczą. W takiej sytuacji powinny one pasować do możliwie największej ilości wnętrz, aby znaleźć możliwie najwięcej odbiorców. Kolorystyka jednolita jest tutaj wielką zaletą.

Ponadto kolory filiżanek muszą pasować do koloru nadruku. Jeśli jest nim logo, barwy filiżanek muszą być zbliżone, bądź nie gryzące się. Nie zawsze jest to zadanie proste, ponieważ loga potrafią być wielobarwne, jednakże jedynie kolor pasujący do nadruku umożliwi stworzenie spójnej całości. Spójna całość jest natomiast warunkiem sukcesu.