Słodycze reklamowe z nadrukiem w marketingu kwiaciarni

Słodycze reklamowe
Słodycze reklamowe

W dzisiejszych czasach można dostrzec znaczący wzrost liczby kwiaciarni na rynku. Wynika to z tego, że jest coraz większe zapotrzebowanie na ich usługi. Dlatego też kwiaciarnie mierzą się z bardzo silną i stale nasilającą się konkurencją. A ta z kolei wymusza na nich konieczność prowadzenia działań marketingowych, dostosowanych oczywiście do możliwości finansowych oraz potrzeb danej kwiaciarni. Działania te mogą być różne, istotne jest to, aby zaplanować je odpowiednio i aby zachęcić dzięki nim jak najwięcej osób do regularnego zaopatrywania się w danej kwiaciarni. Wśród takich działań można wymienić wręczanie klientom upominków. Upominki te mogą być np. gadżetami, z których część to przedmioty przydatne w życiu, a inne to tylko gadżety sprawiające radość. Oba rodzaje bywają skuteczne. Jak może wyglądać ich wpływ na marketing danej kwiaciarni?

Warto, odpowiadając na to pytanie, posłużyć się przykładem. Tanim i skutecznym gadżetem mogą być słodycze reklamowe z nadrukami. Nie ulega wątpliwości, że są to gadżety, które ludzie lubią i które faktycznie mogą przekonać ich do kupowania kwiatów i innych produktów w danej kwiaciarni.

Najczęściej oczywiście słodycze reklamowe z nadrukami są dystrybuowane na terenie samej kwiaciarni. Mogą być wystawione do swobodnego częstowania się, dzięki czemu każdy, kto wejdzie do środka, będzie mógł skorzystać z tego rodzaju uprzejmości. Ale gadżety te mogą być także przeznaczone tylko dla tych, którzy kupili coś w kwiaciarni, albo tych, którzy wydali odpowiednio wysoką kwotę.

Poza dystrybucją w kwiaciarni są także inne metody. Otóż można dystrybuować (rozdawać) słodycze reklamowe z nadrukami po prostu przechodniom na ulicach albo w pobliżu siedziby różnych firm czy instytucji publicznych. Dlaczego tam? Ponieważ firmy i instytucje państwowe często zamawiają wieńce z okazji różnych uroczystości, a zatem są bardzo dobrymi klientami kwiaciarni.

Warto wspomnieć jeszcze o samym nadruku. Jest on ważny, bo można na nim umieścić logo i nazwę danej kwiaciarni, a także jej hasła reklamowe. Nadruk to oczywiście również element ozdabiający – można dzięki niemu podnieść walory wizualne gadżetu, choć w przypadku słodyczy nie te akurat walory są najważniejsze.